agencja reklamowa zabrze
Strona główna | O nas | Oferta | Portfolio | Linki | Warunki współpracy | Kontakt
Lista wyrażeń:
Słownik pojęć

Druk cyfrowy

W druku cyfrowym materiały przeznaczone są dostarczane do urządzenia w postaci danych komputerowych. Główną zaletą tej technologii jest szybka realizacja zleceń - faza przygotowawcza trwa bardzo krótko i może odbywać się w trakcie drukowania innych zleceń. Jakość otrzymywanych druków jest znacznie wyższa od wydruków z typowej drukarki atramentowej lub plotera i jest zbliżona do offsetu. Możliwy jest druk na wielu różnych podłożach oraz w różnym przedziale gramatur.

Brak konieczności przygotowywania formy drukowej znacząco obniża koszty druku - szczególnie dotyczy to nakładów małych i bardzo małych - oraz daje bardzo krótki czas uzyskania pierwszej odbitki, bez potrzeby wydruków próbnych (pierwsza odbitka schodząca z maszyny jest odbitką nakładową). Każdy przelot użytku zadrukowywanego można personalizować, np. nadać każdej odbitce indywidualnego numeru seryjnego, stosowanie list adresowych itp. Nie ma też typowego dla offsetu mycia zespołów farbowych w przypadku wymiany kolorów, a zamiana tonerów jest prosta i szybka.

Jednak jakość druku cyfrowego jest niewiele, ale jednak zauważalnie gorsza od offsetu - szczególnie w pełnych kryciach (w tzw aplach). Opłacalnoś druku cyfrowego mieści się w nakładach rzędu od jednej do kilkudziesięciu sztuk dla identycznej odbitki, gdyż przy większych nakładach bardziej opłacalny staje się offset.
.:© CADDO       Sklep internetowy Twoja-Reklama.com.pl